Конкурс «Адміністрування Linux»

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: конкурсанти можуть взяти участь в першому турі будь-яких конкурсів, які їх зацікавлять. Більш того, оргкомітет може запросити конкурсантів, які показали високі результати, взяти участь у фіналі цих конкурсів, незалежно від того, чи вибрали конкурсанти цей конкурс основним.



МЕТА ТА ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ

В даний час системи Linux, засновані на однойменному ядрі, лідирують на ринках смартфонів, інтернет-серверів і суперкомп'ютерів. Linux є чудовою платформою для ресурсоємного програмного забезпечення завдяки своїй гнучкості і конфігурованості. Однак звичайні користувачі ніколи не стануть цікавитися такими подробицями роботи операційної системи, як внутрішній устрій ядра. Це доля лише по-справжньому захоплених фахівців: ентузіастів і професіоналів.

ОРГАНІЗАТОРИ ТА ПАРТНЕРИ

ВОО "Сообщество ИТ-директоров Украины"
 Консалтинговая компания "Супремум"   EPAM  
  aws-academy.png
  Emblema_VNTU_clear.png   Неприбуткова організація Real Linuxation

Задати питання стосовно конкурсу Ви можете, приєднавшись до групи Групи Конкурсу

ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ

Участь в конкурсі можуть взяти студенти установ вищої і середньої професійної освіти незалежно від форми навчання, які до 10 травня ознайомилися з Положенням про IT-Universe та зареєструвалися на участь в IT-Universe згідно з процедурою реєстрації і подали роботу на конкурс.

Учасники повинні володіти впевненими навичками адміністрування операційної системи на ядрі Linux.

Участь в конкурсі індивідуальна.

ЕТАПИ

Конкурс проходить в заочно-очній формі у два етапи:

  1. Заочний етап (online-тестування) – з 15 квітня по 10 травня
  2. Фінал (рішення практичних завдань) – з 5 по 25 червня

ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Перший етап - заочний етап (з 15 квітня по 10 травня). 

Для участі у конкурсі необхідно ознайомитися зареєструватися на участь в IT-Universe згідно з процедурою реєстрації.

На першому етапі учасникам, які зареєструвалися на даний конкурс, необхідно пройти online-тестування на сайті IT-Universe.
  • Спочатку потрібно пройти тренувальне тестування (тест вважається пройденим, якщо конкурсант надав правильні відповіді не менше ніж на 40% запитань). Для цього конкурсант має 10 спроб.
  • Для проходження конкурсного online-тестування кожному учаснику надається одна спроба.
  • Після завершення тестування результати можна переглянути в Журналі учасника.
За результатами тестування на веб-сайті IT-Universe публікується загальний рейтинг Конкурсантів (при однакових результатах більший рейтинг має учасник, який виконав конкурсне завдання за меншу кількість часу). Загальний рейтинг оновлюється один раз на добу.

За результатами Першого етапу у період з 10 по 15 травня із загального рейтингу Оргкомітетом  IT-Universe обираються учасники Фіналу (не більше 20 учасників). Список учасників Фіналу публікується на  веб-сайті IT-Universe.

Другий етап - Фінал 5 по 25 червня)

Фінал буде проходити очно або дистанційно - в режимі "онлайн-змагань". Графік фіналу буде опублікований не пізніше 20 травня на офіційному веб-сайті IT-Universe.

  • Кожному учаснику надається доступ до віртуального середовища та видається єдине для всіх завдання, на виконання якого відводиться не більше 4-х годин. У завданні містяться всі необхідні пояснення.
  • Метою змагань є коректне налаштування операційної системи на ядрі Linux.
  • Критеріями для оцінки робіт служать загальна кількість виконаних пунктів завдання, а також точність і оптимальність їх виконання.
  • Після закінчення виконання робіт кожен учасник передає заповнену інформаційну базу і всі обумовлені в завданні і вивантажені в заданому форматі друковані форми журі конкурсу.
  • В ході змагань дозволено використовувати будь-яку довідкову та навчальну літературу, а також технічну документацію до операційної системи на ядрі Linux.
  • Список переможців Фіналу публікується на офіційному веб-сайті ІТ-Олімпіади.
Рекомендації

Що потрібно знати?
  1. Завдання Фіналу будуть виконуватися на базі хмарного сервісу AWS Academy. Для виконання завдань необхідно створити один чи кілька EC2-інстансів на базі наступних дистрибутивів GNU/Linux (на вибір): Debian, Ubuntu, Red Hat, OpenSUSE чи Amazon Linux 2.
  2. Налаштування всього і вся через SSH (без графіки).
  3. Написання скриптів на bash.
  4. Безпека GNU/Linux і в дистрибутивах на основі Debian і RedHat. Необхідно знати в повному обсязі роботу з iptables, firewalld, LXC, SeLinux, ACLs, класичний доступ до файлів.
  5. Установка і різноманітна настройка служб SSH, Apache2, nginx, SAMBA з урахуванням особливостей безпеки в дистрибутивах на основі Debian і RedHat.
  6. Налаштування мережі в дистрибутивах на основі Debian і RedHat, а також налаштування хмарних VPC та VPN-мереж.
  7. Володіти фундаментальними знаннями адміністрування GNU/Linux в консолі.
  8. Налаштування хмарних сервісів Amazon Web Services, зокрема Amazon S3, Amazon EC2, AWS Lambda, IAM, ECS, EBS та EFS. Довідкову інформацію можна знайти на сайті AWS Documentation. Курс ознайомлення з кожним сервісом студенти можуть безкоштовно проходити у програмі AWS Educate.


Back to the section