
Розробка веб-сервісів
конкурс
В рамках цього конкурсу пропонуємо всім конкурсантам представити свої веб-сервіси, призначені для для реалізації практичних задач. Тут є можливість подемонструвати свої скіли в веб-програмуванні, дизайні інтерфейсів, роботі з базами даних, інтеграції API та використання AI-тулів для веб-розробки. Оцінюватимуться інноваційність, продуктивність, адаптивність та зручність використання створених рішень
Для реалізації проекту ви можете використовувати будь-який наявний інструментарій, який підходить для вирішення ваших завдань. При цьому важливо відзначити, що ви повинні мати право на використання. Наприклад, якщо ви застосовуєте платну сторонню бібліотеку, то тоді ви повинні володіти її ліцензією. Це ж правило поширюється на будь-які використані ресурси (зображення, музика тощо).
Конкурс розрахований як на досвідчених розробників, так і на тих, хто робить перші кроки. Саме тому на першому етапі Ви презентуєте журі ідею, концепцію проекту і початковий прототип веб-сервісу, а основну розробку веб-сервісу здійснюєте на наступних етапах і презентуєте на Фіналі.
Вимоги до учасників
Участь в конкурсі можуть взяти студенти установ вищої і середньої професійної освіти незалежно від форми навчання, які до 10 травня ознайомилися з Положенням про IT-Universe і зареєструвалися на участь в IT-Universe згідно з процедурою реєстрації.
Тематика проектів - "Embedding innovations" (Впроваджуючи інновації)
Участь в конкурсі індивідуально-командна (не більше 3-х чоловік в команді). Заявку подає лідер команди.
Етапи
Перший етап - заочний етап (з 15 квітня по 10 травня).
Для участі у конкурсі необхідно зареєструватися на участь в IT-Universe згідно з процедурою реєстрації.
Завдання першого етапу:
- У форматі статті викласти:
- основну концепцію проекту з докладним описом проекту (без розкриття «комерційної таємниці») з аргументацією, а також з Вашою оцінкою:
- актуальність і новизна
- потенційні споживачі (користувачі)
- можливості комерціалізації або соціальна значимість
- опис апаратної і програмної частини
- опис заходів забезпечення безпеки
- фото- матеріали
- основну концепцію проекту з докладним описом проекту (без розкриття «комерційної таємниці») з аргументацією, а також з Вашою оцінкою:
- Розмістити матеріали на веб-сайті Олімпіади (стаття буде опублікована після її перевірки), використовуючи кабінет учасника ІТ-Олімпіади, у відповідному оформленні:
- малюнок статті, що ілюструє (на Вашу думку), основну ідею проекту
- короткий анонс статті (до 500 знаків)
- трохи більш докладний опис (від 1000 до 3000 знаків)
- власне стаття (PDF-формат)
- Після оцінки журі наданих матералів як таких, що можуть претендувати на участь у фіналі - створити приватний git-репозиторій на сервісах GitHub, GitLab чи BitBucket, розмістити там проект і надати до нього доступ журі (детальні інструкції дивіться у кабінеті учасника ІТ-Олімпіади).
Обмежень щодо сфери застосування рішень немає - це можуть бути готові промислові платформи або повністю оригінальні розробки.
Критерії оцінювання проектів:
- "Практичність" - наскільки веб-сервіс є потрібним (20%)
- "Інноваційність" (15%) - наскільки творчою і технічно унікальною є реалізація проекту. Чи застосовуються при вирішенні проблем унікальні ідеї, технології і підходи. Вдається вирішити будь-які завдання по-новому, більш ефективно.
- творчий підхід при реалізації веб-сервісу (5%)
- «Клієнтоорієнтованість» - наскільки веб-сервіс зручний у використанні (5%)
- функціональна завершеність (35%) - наскільки веб-сервіс готовий до впровадження. Чи були продемонстровані можливості проекту, що свідчить про його готовність
- Ступінь опрацьованості (5%) - наскільки технічно грамотно реалізований проект
- Оригінальність (5%) - наскільки вдалим є дизайн і стиль веб-сервісу. Чи викликає веб-сервіс бажання розповідати про нього оточуючим? Наскільки вдало використовуються кольори, візуальні ефекти, звуки тощо?
- Можливість комерціалізації та/або соціальна значимість (10%)
Учасники конкурсу, які надіслали на заочному етапі кращі, на думку журі, роботи, запрошуються на Фінал. Список переможців заочного етапу публікується на офіційному веб-сайті IT-Universe не пізніше 15 травня.
Другий етап - Фінал (з 5 по 25 червня)
Фінал буде проходити очно або дистанційно - в форматі інтернет-відеозв'язку. Графік фіналу буде опублікований не пізніше 20 травня на офіційному веб-сайті IT-Universe.
- Учасникам необхідно надати журі доступ до веб-сервісів (веб-застосунків, інтернет-сервісів, чат-ботів, додатків для ПК тощо) або продемонстурвати працюючий прототип системи, що виконує всі заявлені функції. Час демонстрації не повинен перевищувати 10 хвилин (5-7 хвилин - демонстрація, 3-5 хвилин - відповіді на питання).
- Фінал конкурсу завершується нагородженням переможців конкурсу.
- Список переможців публікується на офіційному веб-сайті IT-Universe.